Trwa II tura konsultacji społecznych SUMP dla MOFT

Ważnym elementem przygotowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (SUMP dla MOFT) jest zaangażowanie mieszkańców. Dlatego bardzo dziękujemy za Państwa udział w odbywających się właśnie spotkaniach!

Uczestnicy warsztatów stają przed niełatwym wyzwaniem. Moderatorzy proszą ich bowiem, żeby wyobrazili sobie siebie i otaczającą ich rzeczywistość za 17 lat, czyli w roku 2040. Co więcej, ważne jest żeby było to wyobrażenie ambitne, do którego chce się i warto dążyć, a nie obraz widziany przez pryzmat wielu ograniczeń, które nas otaczają.

Z tej rozmowy o marzeniach skonstruowana zostanie wizja mobilności MOFT w 2040 r., czyli obraz systemu transportowego, z jakiego wszyscy chcielibyśmy korzystać. Systemu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i którego skuteczne działanie wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców i stan środowiska naturalnego MOFT.

Drugim zadaniem podczas warsztatów, jest wskazanie konkretnych działań, które mogą nam pomóc osiągnąć tę zdefiniowaną na wstępie wizję. Czy powinno to być zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów, czy załatanie luk w sieci dróg rowerowych, czy może poszerzenie stref płatnego parkowania? Między innymi takie pytania stanowią bazę dla ciekawych dyskusji, za które bardzo dziękujemy.

Spotkania trwają do piątku 12 maja. A dla tych z Państwa, którym nie uda się dotrzeć, przygotowaliśmy też internetową ankietę. Zachęcamy do jej wypełnienia! Można to zrobić do piątku 19 maja br.

Po więcej informacji zapraszamy jak zwykle na stronę: https://sump-torun.pl/wypowiedz-sie/